...

Dynamiczne wagi kontrolne

Dynamiczne wagi kontrolne Thermo Scientific TM Versa (dawna nazwa „Ramsey”) dysponują najnowocześniejszą technologią ważenia przy ogólnych zastosowaniach w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i konsumpcyjnym, a także do aplikacji wielopasmowych, o dużej szybkości i wysokiej dokładności.

• Nasze dynamiczne wagi kontrolneThermo ScientificTM Global VersaWeighTM są bardzo proste w użyciu, łatwe w utrzymaniu, ponadto posiadają solidne i skalowalne systemy. Skonstruowane dzięki 50 latom doświadczeń. Spełniają wymagania powyżej standardów rynkowych.
• Modele przeznaczone do produkcji farmaceutyków zgodne z normą 21 CFR.
• Możliwość łączenia w systemy kombo razem z detektorami metalu, systemy przystosowane do indywidualnych potrzeb.
• Nowoczesne interfejsy zawierają opcje, takie jak protokoły komunikacyjne i informacje zwrotne umożliwiające pełną integrację linii.

Jakie rodzaje opakowań można ważyć na dynamicznych wagach kontrolnych?
Zarówno opakowania żywnościowe, jak i nieżywnościowe można ważyć na dynamicznej wadze kontrolnej, w tym: mięso, nabiał, składniki mokre i suche, wypieki, wyroby cukiernicze, farmaceutyki, artykuły do ​​pielęgnacji osobistej, pociski, worki z materiałami budowlanymi, takich jak cement, zaprawy, wapno itp. Typy przedmiotów, które można ważyć na wadze kontrolnej, obejmują:

  • sztywne (puszki, opakowania tekturowe, plastikowe, szklane),
  • miękkie (plastik, papier, folia),
  • mokre (nabiał, hummus),
  • suche (ryż, płatki owsiane)
  • Surowe (kurczak, wołowina, ryby, warzywa i owoce).

Warto zauważyć, produkt luzem / sypki nie opakowany nie może być ważony na dynamicznej wadze kontrolnej.

Wydajność dynamicznych wag kontrolnych

To zależy od ważonego produktu i zainstalowanej dynamicznej wagi kontrolnej. Oto dwa przykłady: Waga kontrolna Thermo Scientific Versa 8120 pracuje z prędkością linii do 550 sztywnych paczek na minutę. Thermo Scientific Versa Rama 44HB Heavy Duty Weighframe jest przeznaczona do pracy w trudnych środowiskach przemysłowych do 100 opakowań na minutę (do 90 metrów na minutę w zależności od długości transportera).

Jakie czynniki wpływają na dokładność pomiaru?
Właściwy montaż wagi kontrolnej na linii może mieć wpływ na dokładność. Oto niektóre z czynników projektowych: 

  • prędkość produktu,
  • masa i rozmiar produktu,
  • przeniesienie produktu na wagę kontrolną

Ponadto, transportery muszą być wypoziomowane i wyrównane, paski i łańcuchy powinny być regularnie kontrolowane pod kątem zużycia , szczeliny między przenośnikami powinny być zminimalizowane, a podawanie i pasy lub łańcuchy do ważenia powinny działać z tą samą prędkością. Inne czynniki obejmują odstępy między centrami produktów, aby zapewnić, że więcej niż jeden produkt nie znajduje się w sekcji ważącej w tym samym czasie, a kalibracje powinny być wykonywane regularnie.

Mycie dynamicznych wag kontrolnych
Wagi kontrolne mogą czasami wchodzić w kontakt z produktami spożywczymi, które mogą wyciekać lub rozlewać się. Sprzęt musi być regularnie spłukiwany, aby zapobiec zanieczyszczeniu, dlatego musi spełniać wymagania dotyczące mycia IP65. Dlatego elementy wagi kontrolnej wymagają materiałów, które mogą wytrzymać mycie za pomocą środków chemicznych. Metal powinien być w pełni zbudowany z ANSI typu 304 SS (stal nierdzewna), który jest austenityczną stalą. W jeszcze trudniejszych sytuacjach stosuje się stal nierdzewną ANSI 316; jest bardziej odporna na korozję niż 304 SS.

Sprzęt powinien być zaprojektowany z minimalnymi płaskimi, poziomymi powierzchniami i szczelinami, aby ograniczyć gromadzenie się resztek produktów i korzystać z przenośników ze stali nierdzewnej. Obudowy IP65 zapewniają podstawową wodoodporną ochronę przed wodą, w tym rozpylacze strumieniowe używane podczas mycia.

Czy dynamiczne wagi kontrolne monitorują również zanieczyszczenia fizyczne?

Wagi kontrolne nie znajdują fizycznych zanieczyszczeń, ale można je łączyć z detektorami metali i systemami kontroli rentgenowskiej, które wykrywają zanieczyszczenia. Systemy wykrywania metali  zapewniają niezawodną, ​​ekonomiczną ochronę przed nawet najmniejszymi zanieczyszczeniami metalowymi znajdującymi się w dowolnym miejscu w procesie produkcji żywności. Systemy kontroli rentgenowskiej zapewniają ochronę przed metalem, szkłem, kamieniem i innymi gęstymi ciałami obcymi dla większości typów pakowanych, luzem lub rurowych produktów. Producenci żywności mogą znaleźć metalowe i niemetaliczne ciała obce i wyeliminować „mokre” efekty produktów wspólne z wykrywaczami metali za pomocą systemów detekcji rentgenowskiej Thermo Scientific NextGuard. Zaprojektowane dla szerokiej gamy aplikacji spożywczych, systemy NextGuard oferują rozszerzone możliwości sprawdzania pakowanych produktów pod kątem brakujących elementów lub części, nad i pod opakowaniem oraz inne problemy z jakością.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.