Cavanna – linie pakujące

Rozwiązania dedykowane do przemysłu farmaceutycznego
Korzystanie z opakowań typu flowpack w aplikacjach farmaceutycznych oznacza redukcję kosztów zarówno pod względem opakowań, jak i ilości odpadów, wraz ze wzrostem wydajności, mniejszym zaangażowaniem zasobów ludzkich i wyjątkowej efektywności uzyskiwanej przy dużych prędkościach. Maszyny pakujące Cavanna są w stanie zapewnić to wszystko dzięki ich wyjątkowej precyzji. Są w stanie zapewnić równoległą łatwość integracji różnych urządzeń i punktów kontrolnych, ekstremalną elastyczność sprzętu i oprogramowania oraz bieżące monitorowanie partii produkcyjnej. Ze względu na te i inne kluczowe cechy, Cavanna została wybrana przez niektórych głównych producentów farmaceutycznych jako preferowany dostawca linii przemysłowych. System dokumentacyjny odwołuje się do GMP (Good Manufacturing Practice), która jest przewodnikiem walidacji systemów automatyki w przemyśle farmaceutycznym i określa procedury, których należy przestrzegać.

Cavanna, pracując jako zespół, opracowała kwalifikowaną strukturę zdolną do ustanowienia procedur i metodologii, które mają być stosowane, zgodnie z „Planem jakości”. Cavanna może przygotować plan testów wraz z odpowiednimi dokumentami, które będą używane do potwierdzania punkt po punkcie zgodności między FDS (Functional Design Specification) a SDS (Specification Design System), w tym także ze szczegółowymi specyfikacjami. Sprzęt i oprogramowanie muszą dokładnie spełniać wymagane specyfikacje; po zakończeniu działalności produkcyjnej Cavanna organizuje testy każdej jednostki wchodzącej w skład linii, wydaje odpowiednią dokumentację, a następnie testuje cały zintegrowany system: FAT (Factory Acceptance Test).

Po instalacji w fabryce klienta system zostanie poddany dalszym testom i walidacji poprzez działania opisane w SAT ( Side Acceptation Test ), który składa się z dwóch podstawowych dokumentów do kwalifikacji i instalacji systemu: IQ (Installation Qualification) i OQ (Operational Qualification ). Po zakończeniu i zweryfikowaniu dokumentacji „jak zbudowano”, wprowadzane są procedury kontrolnych dotyczących przyszłych zmian. Cała linia jest zaprojektowana, zbudowana i przetestowana w jednej fabryce przez dedykowany zespół, dając najwyższą gwarancję w zakresie integracji i wydajności. Zmiany wielkości są dokonywane zgodnie z zasadami Lean i powszechnie używają oznaczeń kodowania kolorami, a także instrukcji krok po kroku na HMI. Zasady „projektowania sanitarnego” odnoszą się do wielu rozwiązań w zakresie pakowania żywności, zwiększając zarówno czyszczenie linii, jak i bezpieczeństwo żywności.
Maszyny Pakujące. Linie Pakujące. Flowpack

Opakowania typu flowpack.
Linii pakująca - Flowpack.